За празниците, да помогнеме и некому кому му треба нашата помош

Објавено на: Dec 31, 2015 од Мама Силвана

Ели е заболена од тотален аганглионарен мега колон, екстремно ретка болест од која заболуваат едно на два милиони деца.

После осум години бројни операции и месеци поминати во болница, потребна е уште една операција во САД.

После оваа операција докторите гарантираат дека нејзината здравствена состојба ќе биде многу подобра и дека нема како досега, детството да го поминува во детската клиника и ќе почне да напредува заедно со нејзините врсници.

Долгогодишната борба ги исцрпила сите финансиски средства на родителите и сега не замолуваат сите нас за помош како би можеле да го издржат постоперативниот период во САД во времетраење од околу еден месец.

Да донираме на:

070/143-111 – Телеком

077/143-775 – ВИП

075/143-114 – ОНЕ

 


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…