Здрави крвни садови со мешавина од суви смокви и јаболков оцет

Објавено на: Dec 22, 2016 од Мама Ане

Едноставен и многу ефикасен лек кој ќе ги прочисти вашите крвни садови од маснотиите.
За негова подготовка потребни ви се само две состојки:
– суви смокви
– јаболков оцет
Лекот подготвувајте го навечер за да можете да го конзумирате рано наутро. Земете три суви смокви, избоцкајте ги со чепкалка за заби од сите страни и потоа ставете ги во стаклен сад. Прелијте ги со 200 милилитри јаболков оцет. Изедетете ги смоквите рано наутро на празен стомак.

 


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…