З

Загорка – женско име кое значи жителка на област на онаа страна на планината.
Звонимир – машко име , сложенка од ѕвон и мир.
Зденка – чешко женско име кое значи прави.
Злате – машко име од старинското, злат, златен.
Зора – женско име – од зора или зорница – име на ѕвезда.
Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk