Иасповед-кога друга жена го раѓа вашето бебе

Објавено на: Dec 20, 2016 од Мама Кате

Желбата на Ким Овертон да стане мајка и со својот сопруг да формира семејство не се реализирала на оној начин којшто таа го замислувала – нејзиното дете го родила сурогат мајка…
Откако со 34 години ѝ бил дијагностициран фиброиден тумор на матката, лекарите ја советувале Ким да не чека уште многу за да остане бремена.

Ким го послушала советот и на 39 години го родила своето прво дете, меѓутоа, кога посакала да добие и второ дете, нештата станале прилично комплицирани.

После долга борба да остане бремена, Ким и нејзиниот сопруг одлучиле нивното дете да го роди сурогат мајка, поточно нивната 26-годишна роднина Сидни.

После неколку неуспешни обиди и еден спонтан абортус, Сидни, која е веќе мајка на две девојчиња, во месец март оваа година го родила момчето Оливер.

Погледнете ги емотивните фотографии од доаѓањето на Оливер на овој свет коишто ги направила познатата фотографка Лејлани Роџерс:

12898184_1149107711774868_7647380895957571297_o


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…