Идеална диета за љубителите на лебот

Двопек диетата се спроведува со многу овошен сок и чај. По пет дена потрено е да се направи пауза, а во межувреме не треба да се претерува со јадење.

По два дена пауза започнете ја диетата повторно, и така по ред, додека не ја добиете посакуваната тежина.

Прв ден

Појадок: 1 двопек, чаша бело кафе, јаболка.

Ручек: 2 двопека, 2 јогурта (во чаша), 2 тврдо варени јајца, 1 домат.

Вечера: 1 двопек, 1 јогурт, 1 варено јајце, 1 домат.

Втор ден

Појадок: Исто како претходниот ден

Ручек: 1 двопек, 1 јогурт, 1 варено јајце, 1 домат

Вечера: Исто како ручекот.

Трет ден

Појадок: Исто како претходниот ден

Ручек: 1 двопек, 250гр малдо кравјо сирење, 1 зелена салата (зелка), 1 кисела краставичка, 1 домат.

Вечера: 1 двопек, 150гр пресована шунка, 1 домат.

Четврт ден

Појадок: Исто како претходните денови.

Ручек: 1 двопек, 3 парчиња телешко месо со варен зеленчук, 1 домат.

Вечера: 1 двопек, 1 јајце, 1 јогурт.

Петти ден

Појадок: Исто како претходните денови.

Ручек и вечера: Пилешко бело месо со многу зеленчук (подготвено на скара). Тоа ќе го поделите на два оброка.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk