Излекувајте ја аменореата со помош на оваа природна билна мешавина

Природна чајна мешавина која се препорачува во случај на нередовен менструален циклус или при аменореа ( отсуство на менструалиот циклус )
За да ја подготвите чајната мешавина потребни ви се по 20 грама од следниве билки:
– валеријана
– камилица
– кантарион
– ајдучка трева
– цветови од бела коприва

Чајот се подготвува на тој начин што во половина литар вода која врие се ставаат две рамни супени лажици од чајната мешавина. Садот треба да се затвори и да се остави да отстои околу половина час.

Потоа чајот се процедува и се пие два пати дневно, по една шолја после јадење.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk