Излекувајте ја уринарната инфекција со овој ефикасен чај од природни состојки

Ако ве измачуваат хронични воспалувања на уриниарните патишта, оваа моќна природна мешавина од билки може да ви помогне и да ги олесни непријатните симптоми.
Потребни ви се следниве билки:
– 20 гр. бреза
– 20 гр. жалфија
– 20 гр. мечкино грозје
– 20 гр. бел слез
– 20 гр. кантарион

Начин на подготовка:
Состојките добро промешајте ги и земете пет супени лажици од билната мешавина кои ќе ги потопите во еден литар вода која врие.
Оставете го чајот да преврие околу десетина минути а потоа да отстои преку ноќ.
Поделете го чајот во пет еднакви дози и испијте го во текот на денот во временски интервал од два до три часа.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk