Имиња за момчиња и девојчиња кои ќе бидат популарни во 2017 година

Објавено на: Jan 11, 2017 од Мама Силвана

Порталот „Попшугр“ состави листа на детски имиња за кое се предвидува дека ќе бидат најпопуларни во 2017 година. Некои од нив се универзални и прилагодливи на различни јазици.

Имина на момчиња:

Едисон

Арло

Брукс

Форд

Харли

Хенри

Хадсон

Џејмс

Оскар

Мајло

Пакс

Имина за девојчиња:

Обри

Кора

Елеонор

Елзи

Лилијан

Луна

Мерси

Олив

Пејтон

Квин

Рејн

Ривер

Вила

Вајат

Вајлд

 

 


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…