Искористете ги благодетите на жолчката од јајце во борбата против стриите

Јајцата се одличен извор на протеини. Делуваат одлично кога ги јадеме, но исто така се ефикасни и за надворешна употреба.

Јајцата се препорачуваат за сјај на косата, но и за отстранување на стриите кога се во почетна фаза на формирање.

Им се препорачуваат на жени во прва бременост, бидејќи јајцата исто така ги спречуваат евентуалните идни лузни.

Направете крем со жолчка од јајце со додавање на некое здраво растително масло и нанесете на кожата. По 15-тина минути исплакнете со млака вода.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk