И

Иван – од евенгелиското име Иоан, кое на еврејски значи „Бог е милостив“ или божји благодат.
Ивана – Бог е милостив
Игор – машко име со руско потекло, од Игор кој што во руската митологија е бранител на морето.
Илија – библиско име, кое на еврејски има значење „мојот Бог е Јехова“.
Ирина – значи мир и е име на календарска светица.

Искра -од придавката искрен, преосмислена според именката искра.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk