Како да ги препознаете раните знаци на аутизмот

Едукативно видео кое покажува неколку примери на деца кои манифестираат симптоми на аутистичниот спектар на нарушувања. 

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk