Како да ги спречите пороците кај тинејџерите

Mладите се склони на пороци бидејќи тие супстанци им олеснуваат да се изборат со стресот. Но, за да не се впуштат во овие непосакувани и недозволени активности Се испоставило дека некои мерки може да имаат позитивен ефект кај младите. Меѓу нив се:

– учество во организирани, пред се спортски активности трипати неделно;

-што подолго и поквалитетно поминато време со родителите;

-враќање дома во пристојно време.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk