Како да го подготвите познатиот коктел „Том Колинс“

За подготовката ќе ви бидат потребни следниве производи:

– Џин (60 мл)
– Сок од лимон (20 мл)
– Обичен сируп (15 мл)
– Минерална вода

 

Подготовката е многу едноставна. 

 Во шејкер ставете многу мраз и додадете ги џинот, сокот од лимон и сирупот. Мешајте неколку минути, па сипете го во чаша. Додадете минерална вода и парче лимон.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk