Како да го свртите во автомобилот седиштето за бебе

Истражувањата покажале дека детето во седиште свртено наназад е пет пати побезбедно затоа што му се заштитени вратот, главата и рбетот. Затоа денеска се препорачува седиштето да се сврти нанапред најрано кога детето ќе полни две години. Можеби на детето му е поинтересно кога гледа каде одите но безбедноста е сепак на прво место.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk