Како да подготвите домашен ликер со праски

Неодоливо вкусен и освежителен. Подгответе го лесно ликерот со праски и уживајте со вашите пријатели.

Потребни состојки:

20 ml ликер од праска
10 ml слатка павлака
20 ml сок од шипка
10 ml ликер од кокос
10 ml сок од ананас

Сите состојки ставете ги во миксер.
Помешајте со мраз и сервирајте во висока чаша.

Декорирајте со парчиња свежа праска.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk