Како да подготвите домашен мармалад од смокви

Вистинско време е за овие слатки и здрави плодови, па зошто да не ги сочувате и за зимските денови, со овој едноставен рецепт за вкусен мармалад.

Состојки:

1 килограм смокви

400 грама шеќер

4 лажици сок од лимон

2 ванилин шеќер

1 лажичка цимет

3 лажици рум

Излупете околу 800 грама од смоквите, додајте им го шеќерот и лимоновиот сок и оставете ги преку ноќ да отстојат во фрижидер.

Наредниот ден ставете ги во лонец, иситнете ги донекаде со миксер или блендер и варете ги на умерен оган, со повремено мешање, околу еден час. На десетина минути пред крај додајте ги циметот, ванилата и румот.

Полнете го во загреани тегли, и затворете ги прво со целофан, па потоа со капакот од теглата. Оставете ги да се изладат во рерната откако ќе ја исклучите.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk