Како да подготвите коктел од пиво

Black velvet е името на овој исклучително вкусен коктел кој нуди вистинско уживање и покрај необичната комбинација на пиво и вино.

Сите оние кои го обожуваат пивото веруваме дека ќе уживаат со сите сетила, а оние кои не се негови обожаватели ќе бидат позитивно изненадени.

За подготовка ви се потребни само две состојки:

1 шише Guinness пиво

50 мл пенливо вино

Состојките добро промешајте ги и уживајте во секоја голтка.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk