Како да подготвите чипс од банана

На многу едноставен начин подгответе им на вашите деца здрава ужина. 

Потребни состојки:
4 банани
3 кафени лажички масло за јадење
шеќер по вкус
Начин на подготовка:

Бананите излупете ги и исечкајте ги на тенки кругови. Ставете ги во тава претходно обложена со хартија за печење. Наросете шеќер и попрскајте ги со малку масло.

Печете 15-20 минути на 180-200 степени.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk