Како да привлечете пари во домот според Фенг Шуи

Според принципите на Фенг Шуи, распоредот на предметите и мебелот во домот игра голема улога во нивото и видот на енергијата која што струи во домот.

Протокот на позитивната енергија и привлекувањето на пари во домот може да се зголеми ако внимавате на предметите кои се поставени во ходникот.

За таа цел, покрај останатите предмети кои се дел од ходникот потребно е да имате и чаша полна со ориз и бибер.

Земете ориз во рака и малку бибер и ставете ги во чаша.

Чашата со ориз ставете ја во ходникот но не директно спроти влезната врата. Менувајте ја содржината во чашата по истекот на триесетина дена.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk