Како да се даде на бебе лек без мака

Хелена Ли е мајка и медицинска сестра од Велика Британија која го споделила на Фејсбук своето искуство во врска со давањето лек на бебето. Имено, таа се пожалила дека 24 часа се мачела нејзиното дете да го испие сирупот затоа што бебето секој пат успевало да го исплука лекот.

Меѓутоа, на крајот Хелена успеала да најде решение, а нејзиниот „изум“ ги воодушевил родителите ширум светот. Таа го ставила лекот во шприц, а шприцот го ставила во цуцлата на шишенцето и така конечно успеала да му го даде сирупот.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk