Како да ја подобрите крвната слика

Ако сакате да си ја подобрите крвната слика, потребна ви е оваа смеса.
200 мл. мед
200 гр. ореви
200 гр. суво грозје
200 мл. сок од моркови
200 мл. сок од цвекло
2 лимони
ПОДГОТОВКА:

Лимонот се меле со кората, се става во сад, па се додаваат окот од цвекло и морков, измелените ореви, сеченото суво грозје и медот.
Добро се меша и се земаат три лажици на ден.
Помага за анемија и сите проблеми со слабокрвност.
Се чува во ладилник.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk