Како до совршено бели алишта

 

Ако имате постелнина, блуза, пантолани кои ја изгубиле совршено белата боја која некако станала сивкаста, послужете се со овој природен рецепт за избелување на алиштата.
Заборавете го избелувачот, киселкастото овошје како што е лимонот може да ви помогне во постигнувањето на саканата белина на алиштата.

Следниот пат кога ќе ги ставате алиштата во машината за перење ставете и пола шолја свежо исцеден сок од лимон во преградата за омекнувач.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk