Интересни реакции на бебињата на предметите од нивната околина

Интересно видео кое барем во еден мал дел ни покажува колку интересни реакции може да очекуваме од бебињата кога е во прашање нивното запознавање со одреден предмет од нивната околина.

Погледнете ја неверојатно слатката реакција на ова мало бебенце кога ќе го види далечинскиот управувач.

Интересно, зарем не?

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk