Како 2-годишно детенце го гледа светот

Објавено на: Jan 09, 2017 од Мама Весна

Ден Иверсон решил на брилијантен начин да ни долови еден мал момент низ очите на нашите деца.

Тој ставил GoPro камера на главата на неговиот 2-годишен син додека си играат криенка и резултатот е нешто што може само да се опише како детски поглед кон светот.

Како гледаат децата на повозрасните? На миленичињата? На предметите во домот?

Светот од гледна точка на децата:


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…