Кашичка која крие вистинско богатство на витамини

Витаминска кашичка наменета за бебиња постари од шест месеци.

Потребни производи:

1 праска,

50 г боровинки,

2 сливи,

1 круша

пола банана

Начин на подготовка:

Состојките излупете ги исецкајте ги на ситни парченца. Се пасираат  и им се додава 30 мл адаптирано млеко или млеко.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk