Кашичка од банана со мед

Оброк погоден за бебиња постари од една година.

Потребни состојки:

  • 1 банана
  • 1 поголема праска
  • 1 лажица мед

Начин на подготовка:

Овошјето излупете го и исецкајте го на мали парченца.Во излупеното и исцедено овошје додајте ја лажицата мед и измиксирајте се во блендер.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk