Кашичка од бел грав

Едноставно и вкусно,  бело пире од грав богато со растителни влакна и протеини.

Потребни состојки:
– 50 грама грав
– вода
– една лажичка маслиново масло

Начин на подготовка:
Зрната грав сварете ги на вообичаениот начин.
Процедени ставете ги во блендер и мешајте се додека не добиете смеса која наликува на пире. Додајте го и маслиновото масло и послужете го вашето малечко.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk