Кашичка од брокула

Вкусен оброк погоден за бебиња постари од една година, богат со железо и протеини.

Потребни состојки:

– половина морков

– неколку цвета од брокула
– едно јајце

Начин на подготовка:

Во сад на оган сварете го зеленчукот, а во посебен сад сварете го и јајцето.

Сварениот и исцеден зеленчук заедно со јајцето добро изблендирајте ги.

Густината на кашичката разредете ја со течноста во која што се варел зеленчукот.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk