Кашичка од жолчка со козјо кисело млеко

Интересна идеа за подготовка на вкусен бебешки омлет.

Потребни состојки:

– Една жолчка
– Две лажици козјо кисело млеко
– 1 лажичка маслиново масло

Начин на подготовка:

Одвојте ја жолчката од белката, па додајте ја во млекото и добро изматете.

Загрејте го маслиновото масло и на него испржете го јајцето со постојано мешање.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk