Кашичка од мисиркино месо и карфиол

 

Потребни состојки:
– 50 грама телешко месо
– 50 грама карфиол
– 20 грама тиквица
– една лажица маслиново масло

Начин на подготовка:
Ставете го мисиркиното месо да се вари. Тиквицата и карфиолот ситно исецкајте ги и ставете ги во садот со месото да се варат.
Кога состојките ќе омекнат додајте го маслиновото масло.
Свареното месо и зеленчук добро изблендирајте ги.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk