Кашичка од јаболка, круша и палента ( +6)

Вкусна комбинација на состојки за вашите најмили.
Потребни состојки:
– едно помало јаболко и една крушка
– 50 грама палента
– 150 мл вода
Начин на подготовка:
Сварете ја палентата така што ќе ја направите да биде малку поретка од вообичаено. Во меѓувреме излупете и изрендајте ги јаболкото и крушата.  Кога ќе се излади палентата додајте го овошјето, добро промешајте и послужете.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk