Кашичка од јаболко, банана и брокула

Одлична комбинација на вкусови која ветува здрав оброк за вашето малечко.

За да ја подгтовите кашичката потребни ви се следниве состојки:

1 круша

половина јаболка

неколку цвета брокула

Начин на подготовка:

Убаво измијте ја брокулата и ставете ја во сад за готвење на пареа. Гответе додека да омекне. Потоа ставете ја во блендер и додадете го излупеното и ситно исецкано овошје. Убаво изблендирајте.

Додадете малку вода за да ја добиете саканата густина.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk