Кашичка од јаболко и палента

Вкусна кашичка погодна за бебиња постари од шест месеци.

Потребни состојки:

  • две супени лажици палента
  • педесет милилитри вода
  • едно јаболко

Начин на подготовка:

Палентата сварете ја на вообичаениот начин и оставете ја да се олади. Во меѓувреме јаболкото излупете го, извадете ги семките и изблендирајте го. Додајде го ренданото јаболко во палентата и добро измешајте.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk