Кога мажот губи интерес за секс

Според психологот Лаура Вотсон, понекогаш во бракот или долгите врски на мажите им е преку глава од иницирање на секс.

Во тој случај често како брза и ефикасна метода за постигнање на оргазам мажите ја користат мастурбацијата и гледањето на порно филмови.

Ако се соочувате со ваков проблем тогаш пристапете кон отворен разговор со својот партнер. Објаснете му дека сексот игра важна улога во одржувањето на здравите и стабилни брачни односи.

Ако е потребно директно нагласете дека честата мастурбација ви пречи, ветувајќи дека ќе се потрудите да бидете почест иницијатор на сексуалните игри.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk