Колку чини најскапата цуцла во светот

Изреката “рането со златна лажичка” се чини дека треба да се преформулира за чекор наназад.

Неодамна е проиведена тн. кралска цуцла која чини вртогалви 17,000 долари.

Станува збор за дијамантска цуцла направена од четиринаесет каратно бело злато а обложена е со 278 дијаманти.

Доколку родителите сакаат постои можност на цуцлата да се изгравира името на детето, но секако, тоа се наплатува дополнително.

Кралската цуцла се произведува само по нарачка.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk