Консултација со лекар по една година неуспешни обиди за зачнување

Објавено на: Dec 02, 2016 од Мама Ане

Доколку партнерите немаат други здравствени проблеми а сепак обидите за зачнување се неуспешни и по една година од обидувањето, препорачливо е да побараат лекарска консултација.

Доколку партнерите се постари од 35 години, имаат некои останати здравствени проблеми кои би можеле да влијаат на зачнувањето или жената има веќе познати гинеколошки проблеми, посетата на лекарот е препорачлива по шестиот месец од започнувањето на обидите за зачнување.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…