Купка со сенф за воспалени мускули

Претеравте со физичката активност и сега чувствувате болка во мускулите?
Ако е така, тогаш купката со сенф ќе направи да се чувствувате повторно во форма отпуштајќи ги воспалените мускули.

Промешајте две лажици сенф со лажица крупна морска сол и смесата ставете ја во када со не премногу топла вода, без да додавате дополнителни хемиски средства во водата.

По купката пожелно е да се истуширате за да го оттргнете од себе мирисот на сенф.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk