Лекови кои мора да ги понесете доколку заминете на зимување

Објавено на: Jan 10, 2017 од Мама Весна

Постојат неколку неопходни лекови кои задолжително треба да ги имате со вас доколку планирате да заминете на зимување со вашите деца.

За заштита од сонце и ветер задолжително имајте  (крем SPF 15), балсам за усни, крем за изгореници);
за заштита од повреди (завој, фластери, стерилни гази, средство за дезинфекција на рани);
за заштита од настинка (аналгетици, спреј за нос и грло, средство за намалување на температура);
за заштита од стомачен вирус (средство против мачнини, повраќање и дијареа).


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…