Л

Лазар – евангелиско име, од еврејски со значенје Бог помага.
Лилјана – од лилјан, вид на растение, цвеќе.
Луиза – со германско потекло, со значење славна по војната.
Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk