Магичен утрински напиток

Пиењето на вода наутро веднаш по будењето е најдоброто нешто што може да го направите за вашето здравје, но миксот од вода, мед и лимон не смеете да го пропуштите.

Придобивките од долготрајна конзумација на овој утрински напиток се големи, може да очекувате намалена телесна тежина, зголемена енергија, прочистување на тело, делува антимикробски, помага со кашлици и настинки, зголемување на имунитетот, го забрзува метаболизмот и помага за тврда столица, смирува и помага со лошиот здив.

Се препорачува да го пиете веднаш по станувањето, пред миењето на уста и заби.

Направете го напитокот на следниов начин, во голема чаша ставете млака вода, не жешка, додадете лажичка мед и сок од половина лимон, мешајте и испијте. Во следниот час, не конзумирајте други напитоци, како кафе, чај.

Подобрувањето на вашето здравје е неизбежно.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk