Мали детали кај жените кои го освојуваат секој маж

Според истражувањето спроведено во Универзитетот во Орегон сепак е потребно да имате нешто посебно во физичкиот изглед за да го привлечете вниманието на мажите. Вашата личност и понатаму ја има улогата на „задржувач“ на веќе привлеченото внимание.
Првата работа според истражувањето, што мажите ја приметуваат кај жените после игледот на лицето се градите.

Иако звучи малку генерализирано, сепак постојат три мали детали кај жените кои мажите ги обожаваат

– високите потпетици ( 78% од анкетираните мажи во истражувањето изјавиле дека високите потпетици кај жените го менува одот и ги прават пограциозни )

– голи рамена ( ефектот на облека која ги покажува голите рамена или клучната коска е огромен кај мажите. Според 60 % од анкетираните мажи токму овие делови од женското тело претставувааат извор на женственост и кревкост )

– еднобојна комбинација на облека ( иако повеќето мажи не се разбираат во женската мода, сепак повеќето од нив сметаат дека жените изгледаат најдобро во еднобојна облека или облека која се состои од комбинација на две бои )

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk