Маска за нега на градите од јаболка и млеко

Доколку сакате да ги зацврстите вашите гради, а истовремено да ја негувате кожата подгответе ја оваа освежителна маска за нега на градите.
За нејзина подготовка потребни ви се само све состојки: две јаболка и еден литар млеко за варење.

Јаболката изрендајте ги, ставете ги во сад на оган, додатете го млекото и варете. Откако млекото ќе се свари, тргнете го садот од оган и оставете го да се олади. Откако ќе се олади, рамномерно нанесете ја маската на градите и оставете ја да отстои околу 20 минути. Измијте се прво со топла а веднаш потоа и со ладна вода.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk