Масло од жалфија против псоријаза

Маслото од жалфија е особено ефикасен природен лек кој што ги решава дерматолошките проблеми меѓу кои најголема ефикасност е забележана кај псоријазата.

Со маслото од жалфија и раните на кожата можат да заздрават побрзо.

За да го подготвите ова масло доволно е само грст суви цветови од жалфија да ги ставите во стаклен сад и да потопите со квалитетно маслиново масло.

Садот треба да отстои еден месец на место каде што го фаќа сонце.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk