Мајката била прво родено бебе во 1980 година-сега го роди првото бебе во 2017 година

Објавено на: Jan 04, 2017 од Мама Весна

На само три минути по полноќ на новогодишната ноќ се роди првото бебе за 2017 година во Исланд.

Првото родено бебе е машко кое не само што го дели роденденот со својата мајка Катрин Гудјонсдотир, туку и титулата на првородено бебе во годината.

Катрин била првото бебе родено во Исланд во 1980 година а се родила во истата болница.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…