Мајката мора да биде авторитет

Објавено на: Dec 12, 2016 од Мама Силвана

Мајките кои ги гледаат ќерките како пријателки, очекуваат од нив да размислуваат како да се иста генерација. А, не се!

Проблемот кај овој однос е што некогаш, колку апсурдно и да звучи, може да доведе до замена на улогите.

Имајте предвид дека на ќерките им требаат и двајцата родители, а не партнерка во „злосторствата“.

Секогаш имајте на ум дека вие сте му мајка на детето и почитувајте ја својата улога како и да постои генерациски јаз.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…