Мед и лимон за нега на сува коса

Убавата и негувана коса може да имате и без трошење на многу пари. Домашните маски за коса често се многу подобар избор од оние од продавница. За нега на сува коса ви прикажуваме многу едноставен рецепт со само две состојки.

Измешајте 2 лажици мед со 2 лажици лимонов сок. Добро измешајте, па потоа смесата нанесете ја од коренот до врвовите на косата. Оставете ја смесата да делува од 10 до 15 минути, па потоа косата измијте ја на вообичаениот начин.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk