Мед и ореви против настинки

Медот и оревите можат да бидат одличен десерт, но и добитна комбинација за вашето здравје. Нема да верувате колку се моќни и делотворни за подобрување на имунитетот.
Имунитетот ни е особено потребен во текот на зимските денови како отпорност на организмот на различни болести. Оваа комбинација може да биде ваш најдобар сојузник во текот на зимските месеци, но и во текот на целата година.

Овој едноставен рецепт вклучува 500 гр мед и 500 гр ореви. Можете да додадете и сок од лимон, но и цимет кој исто така е одличен во борбата против настинките и грипот. Многу истражувања ја истакнуваат моќта на витаминот Ц, кој се крие во лимонот, но и потврдуваат дека циметот има позитивно влијание во борбата против многу болести.

Ваквата комбинација не само што е моќна, туку и има одличен вкус. Овој магичен микс дава сила и енергија, ја подобрува крвната слика и делува на целокупното здравје. Се подготвува мошне брзо, доволно е само да ги измешате состојките во стаклена тегла, во која ќе го чувате додека не се потроши. Можете да го конзумирате на секои 3-4 часа.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk