Млечна купка мелем за кожата во зима

Објавено на: Dec 29, 2016 од Мама Весна

Топлите купки од млеко се најдобри за во зима. Дозволете си топла купка од млеко, кожата ќе ви биде мека и сјајна, ќе бидете релаксирани и ќе спиете како бебе. 

Важно е да не ги правите овие купки кога сте најадени. Правете ги најмалку два часа по јадењето или на гладно. Толпата вода и пареата може да направат да се чувствувате лошо доколку сте јаделе.

Наполнете ја кадата со топла вода. Два литри млеко загрејте ги и во млекото ставете 400 гр мед. Измешајте убаво и смесата ставете ја во кадата полна со топла вода. Уживајте најмалку 30 минути. Потоа измијте се. Кожата ќе биде перфектна.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…