Намалете пет килограми за еден месец

Појадокот е најважнот оброк во текот на денот, кој ја подобрува работата на метаболизмот и помага во губење на масните наслаги. Ако го консумирате следниов појадок, сигурно ќе намалите најмалку 5kg за еден месец.

Состојки:
– 300ml кефир (или јогурт со мала масленост)
– 2 супени лажици овесни снегулки
– 1 мала лажичка мелено ленено семе
– 1 мала лажичка какао
– 7 суви сливи

Подготовка:
Појадокот се подготвува навечер, за да го консумрате следното утро. Сувите сливи треба да ги прелиете со 100ml топла вода и да ги оставите да отстојат 10-15 минути. Сите состојки заедно се мешаат во блендер. Смесата се остава да отстои во фрижидер. Секое утро консумирајте го овој појадок и за месец ќе бидете воодушевени од резултатот.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk