Намалете три килограми за пет дена

Доколку сакате да ослабете за кратко време без напорни диети, конзумирајте го овој едноставен пијалок кој помага кај согорувањето на калории, го храни телото со витамини и минерали.

Ова е веројатно наједноставниот начин да ги изгубите оние вишок килограми. Се што ви е е потребно е следното: 60 грама магдонос, 1 лимон и 2,3 dc вода.

Истолчете го магдоносот и исцедете го лимоновиот сок (најдобро во блендер). Ставете ги двете состојки во чаша и прелијте ги со вода. Пијте го пијалокот на празен стомак и тоа само пет денови, а потоа направете пауза од десет дена. Овој пијалок ги согорува калориите а организмот обезбедува витамини и минерали. Магдоносот го подобрува варењето и му помогнува на организмот да гиисфрли вишокот течности, па така ја елиминира и подуеноста.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk